Annabelle Plum 

Annabelle Plum lo-res

Zpěvačka a hlasová performerka Annabelle Plum (*1984) využívá svůj více jak tří oktávový rozsah v současné hudbě, improvizaci a jazzu. Zaměřuje se na experimentální hlasové techniky a práci s barvou tónu. Zabývá se interpretací grafických partitur a performancí v prostoru.


Vystudovala divadelní umění na Brown University (USA) a Performance Design and Practice (Central St. Martins – University of the Arts London, Velká Británie). Rozšířené hlasové techniky studovala u Jonathana Hart Makwaiy (Francie a USA). Od roku 2009 žije v Praze, kde vede hlasové workshopy a vyučuje. Od roku 2013 do roku 2015 vedla kurz Hlasové tvorby na pražské DAMU, Katedře alternativního a loutkového divadla. Od roku 2016 studuje hlas pod vedením špičkové performerky divadla Noh Hisy Uzawy (škola Kanze) v Tokiu.

Uskutečnila světové premiéry děl těchto skladatelů: Ian Mikyska, Petr Hora, Anna  Vtipilová a Michal Wróblewski. V roce 2020 premiérovala dvě nové komorní opery, Okno  Petra Hory a .finitika Patrika Kakoa. V tomtéž roce byla sólistkou s Orchestrem Berg, pro českou premiéru skladby Sweetheart, Goodbye! německé skladatelky Brigitty Muntendorf. Annabelle Plum je zakládající členkou TOPOS KOLEKTIVU, vystupuje v duu s Žanetou Vítovou (hlas a akordeon), je frontmankou formace Die Schatten (alternativní rock) a součástí mezinárodního tria Quarter to Three (mikrotonální improvizovaná hudba). 

Projekty:
Topos Kolektiv (site-specific performance)

Quarter to Three (čtvrt-tónová improvizovaná hudba)
Annabelle Plum a Žaneta Vítová (hlas a akordeon)

Die Schatten (alternativní rock)

Stáže:

Pan Theatre (Paříž)

Wooster Group (New York)
Richard Foreman’s Ontological Theatre (New York)

Diskografie
Quarter to Three (Polí5 2017), Die Schatten: Erstesmal (online release), Die Schatten: Revolución (soon) (Polí5 2021), Žaneta Vítová a Annabelle Plum (in production)